Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Zapowiedź: Cuiavia - Chełminianka Chełmno

Zapowiedź: Cuiavia - Chełminianka Chełmno

W sobotę zagramy przedostatni raz w tym sezonie przed własną publicznością. Do Inowrocławia przyjeżdża drużyna walcząca o ligowy byt - Chełminianka Chełmno. Mecz na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków rozpocznie się o godzinie 16:00.

Do końca sezonu 2022/2023 w IV lidze kujawsko-pomorskiej pozostało pięć spotkań. Jutrzejsze starcie będzie dla inowrocławian przedostatnim na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Cuiavistów czekają poza tym jeszcze trzy mecze wyjazdowe i na koniec sezonu spotkanie derbowe w Inowrocławiu z Notecianką Pakość. Podopieczni Piotra Gruszki zagrają o jeden mecz mniej niż reszta stawki, gdyż w Boże Ciało otrzymają punkty walkowerem za nierozegany pojedynek ze Sportisem Łochowo.
Po 29. seriach spotkań inowrocławianie plasują się na piątym miejscu w stawce z dorobkiem 56 punktów. Cuiavia traci pięć "oczek" do pozycji wicelidera, a zaledwie jedno do czwartej Tłuchowii Tłuchowo. 

Sobotni rywal naszej drużyny - KS Chełminianka Chełmno powstał w 1997 roku. Największym sukcesem zespołu z "Miasta Zakochanych" jest gra w III lidze w sezonie 2014/2015. W obecnych rozgrywkach Chełminianka walczy o ligowy byt i od wielu kolejek balansuje na granicy strefy spadkowej. Zawodnicy z Chełmna mają jeden punkt przewagi nad Liderem Włocławek (łącznie Chełminianka ma 20 punktów, a Lider 19) i na chwilę obecną zachowują miejsce w gronie czwartoligowców plasując się na piętnastym miejscu w tabeli. Niemniej Chełminiankę czekają teraz ciężkie tygodnie zwiasujące walkę o utrzymanie do ostatniej serii spotkań. Warto nadmienić, że w drużyna z Chełmna ostatni raz grała poniżej IV ligi w 2010 roku, a więc aż 13 lat temu.

W sobotę do Inowrocławia przyjedzie drużyna, która będzie szukała dość pilnie ligowych punktów. W ostatnich dziewięciu kolejkach Chełminianka nie odniosła żadnego zwycięstwa i z pewnością będzie bardzo zmobilizowana by zakończyć swoją negatywną serię.


27.05.2023 (sobota), godzina 16:00
30. kolejka IV ligi kujawsko-pomorskiej
Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków

CUIAVIA INOWROCŁAW - CHEŁMINIANKA CHEŁMNO  

powrót

Nasi sponsorzy

Top