Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Skruszyć najlepszą defensywę ligi. Czas na Pomorzanin!

Skruszyć najlepszą defensywę ligi. Czas na Pomorzanin!

W sobotę o godzinie 12:00 piłkarze Cuiavii Inowrocław rozpoczną spotkanie w ramach 13. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Rywalem Biało-Zielonych będzie Pomorzanin Toruń.

Po dwunastu seriach spotkań Cuiavia zajmuje 10. miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Nasz zespół czeka w najbliższym meczu ciężkie zadanie, gdyż na Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków przyjeżdża wicelider rozgrywek z Torunia. Pomorzanin ma na swoim koncie 26 punktów i traci dwa oczka do Lidera Włocławek, który tydzień temu zepchnął torunian z fotela lidera IV ligi.

Pomorzanin Toruń przed początkiem sezonu 2019/2020 przeszedł gruntowną przebudowę kadry i próżno szukać w ich kadrze większości zawodników, którzy w zeszłych rozgrywkach wywalczyli dla torunian 14. miejsce w tabeli. Za siłę ofensywną Pomorzanina w znacznym stopniu odpowiedzialny jest były zawodnik Orląt Aleksandrów Kujawski - Łukasz Witucki, który zdobył 10 goli w trwającej obecnie kampanii czwartoligowej. Wartym odnotowania jest fakt, że zespół z Torunia może poszczycić się najlepszą defensywą w lidze, gdyż w dotychczasowych dwunastu meczach stracił tylko osiem bramek.

Co ciekawe, do jutrzejszego pojedynku obie drużyny przystępują podrażnione ze względu na rezultaty, jakie osiągnęły w zeszły weekend. Przypomnijmy, że Biało-Zieloni ulegli na wyjeździe Chemikowi Bydgoszcz - 1:4, z kolei Pomorzanin Toruń po raz pierwszy w tym sezonie przegrał na własnym stadionie. Pogromcą torunian okazała się być brodnicka Sparta, która zwyciężyła 0:1.

Arbitrem głównym spotkania Cuiavia - Pomorzanin będzie Łukasz Boinski (Sadki).

powrót

Nasi sponsorzy

Top