Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Kewin Fiałkowski: Zaangażowanie na boisku było kluczem do zwycięstwa

W sobotnim starciu w ramach derbów powiatu inowrocławskiego Cuiavia pokonała na wyjeździe Piast Złotniki Kujawskie - 2:0. Po meczu porozmawialiśmy z wychowankiem Biało-Zielonych - Kewinem Fiałkowskim, dla którego obecny sezon jest debiutem w pierwszym zespole. Fiałkowski przebojem wdarł się do pierwszej jedenastki Cuiavii, a w Złotnikach Kujawskich zebrał bardzo dobre opinie na temat swojego występu. Zapraszamy do lektury!

Sobotni pojedynek derbowy w Złotnikach Kujawskich nie należał do łatwych, w szczególności w pierwszej połowie. Po przerwie zdołaliśmy strzelić dwie bramki i przywieźliśmy trzy punkty do Inowrocławia. Jak oceniasz mecz z Piastem?

Mecz derbowy z Piastem oceniam jak najbardziej na plus. Wszyscy w drużynie byli przed tym starciem bardzo pewni siebie - dało nam to ogromną przewagę nad rywalami jeszcze przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Faktycznie w pierwszej połowie strasznie się męczyliśmy, a piłka za nic nie chciała wpaść do siatki. W drugiej odsłonie szturmowaliśmy bramkę Piasta i w końcu udało się nam przełamać ich defensywę. Gol dodał nam skrzydeł i efektem była druga bramka dla naszego zespołu. Nasze zaangażowanie na boisku było kluczem do zwycięstwa.

Sezon 2019/2020 jest dla Ciebie pierwszym w dorosłej kadrze Cuiavii. Co ciekawe, jak dotąd dwukrotnie wybiegłeś w podstawowej jedenastce i w obu przypadkach były to mecze derbowe. Warto wspomnieć, że Twoje występy okraszone są bardzo pozytywnymi ocenami. Debiut w seniorach jest czymś szczególnym dla wychowanka Biało-Zielonych?

Dokładnie tak - ten sezon jest dla mnie debiutancki w seniorskiej piłce. Niezmiernie się cieszę, że mogłem zagrać w spotkaniach derbowych od pierwszej minuty - to dało mi jeszcze większą motywację do dalszych ciężkich treningów. Moje dobre występy w tych meczach zawdzięczam kolegom z drużyny jak i trenerom, którzy wspierali mnie przed, w trakcie oraz po spotkaniu, co zminimalizowało mój stres.

Trener Nadolski słynie z faktu, że nie boi się stawiać na młodych zawodników. Jak współpracuje Ci się z naszym szkoleniowcem? Czy faktycznie pomógł Ci on wdrożyć się do pierwszego zespołu?

Praca z naszym szkoleniowcem układa się bardzo dobrze. Podczas współpracy z trenerem Nadolskim dostrzegłem błędy, jakie popełniałem na boisku - dzięki temu podniosłem swoje zdolności taktyczne i techniczne.

Do końca rundy jesiennej pozostały trzy spotkania – aż dwa z nich rozegramy z drużynami ze ścisłej czołówki IV ligi. Za tydzień do Inowrocławia przyjeżdża przewodzący w tabeli rozgrywek Lider Włocławek. Jakie nastawienie panuje w szatni przed tym trudnym spotkaniem? Czy jesteśmy w stanie pokusić się o zwycięstwo z najlepszą jak dotąd drużyną IV ligi kujawsko-pomorskiej?

Nastawienie przed spotkaniem z Liderem Włocławek jest takie samo, jak przed każdym innym meczem. Jesteśmy skoncentrowani na zdobyciu trzech punktów na własnym stadionie, aby nasz teren pozostał fortecą nie do zdobycia. Uważam, że jeśli wyjdziemy tak skoncentrowani,jak w meczu z Pomorzaninem oraz z Piastem, to jesteśmy wstanie wygrać z każdym w lidze.