Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Sportis Łochowo ostatnim rywalem w 2019 roku

Sportis Łochowo ostatnim rywalem w 2019 roku

W sobotę o godzinie 11:00 piłkarze Cuiavii Inowrocław rozpoczną ostatnie spotkanie ligowe w 2019 roku. W ramach 17. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Biało-Zieloni zmierzą się na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków z beniaminkiem rozgrywek - Sportisem Łochowo.

Pojedynek Cuiavii ze Sportisem będzie pierwszym bezpośrednim starciem obu zespołów w historii. Do sobotniego meczu Biało-Zieloni przystępują z 12 pozycji w tabeli z dorobkiem 21 punktów. Drużyna z Łochowa w swoim premierowym sezonie w IV lidze zgromadziła jak dotąd 29 "oczek", co przekłada się na 4 miejsce w rozgrywkach.

Zarówno Cuiavia, jak i Sportis przystępują do zawodów z nastawieniem na poprawienie swojej sytuacji przed końcem rundy jesiennej. Inowrocławianie przegrali dwa ostatnie mecze w IV lidze - z Liderem Włocławek i Orlętami Aleksandrów Kujawski. W podobnej sytuacji znajduje się zespół z Łochowa, który pod koniec 2019 roku złapał lekką zadyszkę. Do czasu rozegrania 15. kolejki Sportis mógł pochwalić się serią czterech wygranych z rzędu. We wspomnianej serii spotkań łochowianie ulegli na wyjeździe Lechowi Rypin - 0:3, a tydzień temu na własnym stadionie wysoko przegrali ze Spartą Brodnica - 1:5. 

Co ciekawe, Sportis jest drużyną, która w rundzie jesiennej zdecydowanie więcej punktów zdobyła poza swoim stadionem. Drużyna z Łochowa na siedem spotkań rozgrywanych w delegacji zwyciężyła pięciokrotnie, jeden raz zremisowała i raz przegrała. Najlepszymi strzelcami łochowian są dwaj obcokrajowcy - Maksym Humeniuk oraz Ntuli Nhlakanipho - obaj zawodnicy trafiali do siatek rywali pięciokrotnie.

Arbitrem głównym spotkania Cuiavia - Sportis będzie Marcin Wódkowski (Bydgoszcz).

powrót

Nasi sponsorzy

Top