Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Caique Diaz Cruz i Bruno Garcia Marcate grają z Cuiavią!

Caique Diaz Cruz i Bruno Garcia Marcate grają z Cuiavią!

Caique Diaz Cruz oraz Bruno Garcia Marcate (na zdjęciu) podpisali umowy z Cuiavią Bank Spółdzielczy Inowrocław i zostali nowymi zawodnikami Biało-Zielonych. Dwaj nowi piłkarze naszego klubu pochodzą z Brazylii, a w przeszłości reprezentowali barwy klubów brazylijskich oraz francuskich.

Caique Diaz Cruz urodził się 15 maja 1998 roku w Sao Paulo i w swojej dotychczasowej karierze reprezentował wyłącznie barwy klubów ze swojego rodzimego kraju. Piłkarz, który występuje jako prawy obrońca, bądź defensywny pomocnik, jest wychowankiem Red Bull Brasil, w którym grał do 2018 roku. W ciągu ostatnich dwóch sezonów Caique przywdziewał barwy zespołu Real FC. Warto dodać, że Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław będzie pierwszym klubem Diaza Cruza spoza Brazylii.  Transfer Caique do Biało-Zielonych został już zatwierdzony przez K-PZPN, co oznacza, że nasz nowy nabytek będzie mógł zadebiutować już w sobotę podczas ligowego spotkania z Kujawiakiem Kowal.

Bruno Garcia Marcate, podobnie jak Diaz Cruz, pochodzi z Sao Paulo. Bruno urodził się 9 stycznia 1997 roku i jest wychowankiem brazylijskiego Palmeiras, w którym występował do 2017 roku. Nowy zawodnik Cuiavii może występować na pozycji lewego obrońcy, bądź skrzydłowego. W ostatnich trzech latach Marcate występował we Francji - w sezonie 2017/2018 był zawodnikiem klubu US Boulogne z trzeciej ligi francuskiej. Co ciekawe, Bruno może pochwalić się w swoim CV występem w Pucharze Francji przeciwko RC Lens, które występuje obecnie na najwyższym francuskim szczeblu rozgrywkowym. Ostatnim zespołem Bruno Garcia Marcate był C'Chartres Football z czwartej ligi francuskiej. Marcate parafował umowę z Cuiavią Bank Spółdzielczy Inowrocław, a obecnie czekamy na komplet dokumentów z jego poprzedniego zespołu, dzięki któremu zostanie on zarejestrowany i upoważniony do gry.

Caique, Bruno - bem-vindo ao Cuiavia!

powrót

Nasi sponsorzy

Top