Breadcrubs-image

Newsy - Artykuł

Bartłomiej Delekta piłkarzem Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław!

Bartłomiej Delekta piłkarzem Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław!

Cuiavia Bank Spółdzielczy Inowrocław dokonała poważnego wzmocnienia przed sezonem 2020/2021. Do szeregów Biało-Zielonych dołączył środkowy obrońca występujący dotychczas w Noteciance Pakość – Bartłomiej Delekta. Urodzony w 1987 roku Delekta od wielu sezonów uważany jest za jednego z najlepszych defensorów w IV lidze kujawsko-pomorskiej, a jego nazwisko zna każdy sympatyk regionalnego futbolu.

Bartłomiej Delekta jest wychowankiem Notecianki Pakość, w której spędził niemalże całą swoją dotychczasową karierę. Jedynym dotychczasowym klubem spoza Pakości był dla Delekty Zawisza Bydgoszcz, barwy którego reprezentował w rundzie jesiennej sezonu 2007/2008. Mierzący 194 centymetrów wzrostu zawodnik był związany z seniorami Notecianki Pakość łącznie przez 15 lat, a w jej historii zapisał się jako wieloletni kapitan klubu, który swoją funkcję sprawował do końca sezonu 2019/2020.

Delekta to obrońca, który jest niezwykle doświadczonym piłkarzem w realiach IV ligi kujawsko-pomorskiej. W sezonie 2008/2009 wywalczył z Notecianką awans do III ligi, w której zagrał łącznie w 112 meczach i zdobył 12 goli.

Warto wspomnieć, że nasz nowy nabytek doskonale zna się z trenerem Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław – Michałem Nadolskim oraz kapitanem Biało-Zielonych – Dariuszem Słupskim. Z obojgiem Delekta współpracował jeszcze za czasów występów w pakoskiej Noteciance.

Umowa Bartłomieja Delekty z Cuiavią Bank Spółdzielczy Inowrocław wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku.

Bartka witamy na Biało-Zielonym pokładzie i życzymy samych udanych występów w barwach Cuiavii Bank Spółdzielczy Inowrocław!

powrót

Nasi sponsorzy

Top